SMEG- włoski styl w służbie codzienności.
3

lis

SMEG- włoski styl w służbie codzienności.

Smeg

Smeg to włoski producent sprzętu kuchennego, który znany jest już na całym świecie. Swoją główna siedzibę mają na północy Włoch w Guastalla, niewielkim miasteczku w pobliżu Reggio Emiglia. Od wielu firma ta buduje swoją sieć sprzedaży bardzo mocno poza granicami kraju, wykorzystując renomę i niezawodny włoski styl.

Piękny kształt linii wszystkich produktów

Firma Smeg zawdzięcza współpracy ze znanymi projektantami wzornictwa sprzętu domowego. Do pracy nad swoimi produktami Smeg zatrudnił największe sławy, nie żałując zaangażowania i pomocy przy wykonaniu projektów. Firma oparta jest na działaniu trzech głównych działów, które dbają o poszczególne segmenty rynku. Są to działy produkujące sprzęt domowy, działy opracowujące wyposażenie restauracji oraz działy przeprowadzające testy laboratoryjne. To wszystko sprawia, że Smeg kojarzy się na wszystkich rynkach z najwyższą jakością, klasą, atrakcyjnym kształtem i najwyższą technologią, tym samym podtrzymując renomę włoskich produktów. Firma ta powstała w 1948 roku jako przedsiębiorstwo zajmujące się kowalstwem, a następnie przebranżowili się i już w latach 50-tych wypuścili na rynek pierwsze kuchenki gazowe wolnostojące.

Technologia i styl

Jak na owe czasy były to kuchenki bardzo nowoczesne i przewyższające wprowadzonymi technologiami innych producentów - posiadały zawory bezpieczeństwa, programator i automatyczny zapłon. Właściciele firmy szybko poszli dalej i na rynek wprowadzono kolejno piekarniki do zabudowy, płyty grzewcze, zmywarki, kolorowe lodówki i okapy. To wszystko oczywiście było pięknie zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i praktycznym zastosowaniu w kuchni, co czyniło ten produkt naprawdę wyjątkowym.

Włoskie produkty

Dzięki temu Smeg stał się szybko na całym świecie synonimem włoskiego stylu i klasy, czyli artystycznego podejścia do wykonania nawet najprostszych sprzętów. Firma przez cały okres działalności aż do dzisiejszego dnia jest w rękach rodziny Bertazzoni, która nieustannie dba o podnoszenie elegancji i atrakcyjności produktów swojej marki. Smeg bardzo dba o podkreślenie swojego stylu, co wyróżnia go na tle innych producentów.

Wszystkie sprzęty są starannie zaprojektowane pod względem wyglądu, ale także funkcjonalności o której nie wolno nikomu zapominać już od pierwszych chwil tworzenia nowego pomysłu. W dodatku każdy sprzęt użytku domowego rewelacyjnie wkomponuje się w charakter pomieszczenia, dopasowując się do upodobań i charakteru użytkowników.

Akcesoria kuchenne

Pamiętajmy, ze to w kuchni będą głównie używane urządzenia marki Smeg, a kuchnia to miejsce gdzie najwięcej czasu spędzają z sobą rodziny, zatem ich wyposażenie jest niezwykle ważne. Smeg bardzo dużą wagę przywiązuje do analizowania i testowania swoich urządzeń pod katem bezpieczeństwa, dopasowania do gustów klientów oraz urokliwego wyglądu sprzętu.