Jak wybrać dobry blender?
23

maj

Jak wybrać dobry blender?

Jaką kwotę chcemy wydać? Wśród osób zainteresowanych kupnem blendera na pewno znajdą się osoby o różnym statusie materialnym. Osoby, które są dobrze sytuowane na pewno zechcą kupić blender dobrej jakości, o wysokich parametrach technicznych, w ich przypadku kwestia ceny nie będzie istotna.

Dla tych osób kupno blendera za około tysiąc złotych na pewno nie będzie problemem. Ale osoby gorzej sytuowane zadowolą się modelem, który można kupić już za dwadzieścia pięć złotych.

Blender ręczny czy kielichowy?

To kolejne pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć, zanim wybierzemy interesujący nas model. Moc blenderów ręcznych jest stosunkowo mała. Raczej więc nie uda się go wykorzystać do kruszenia kostek lodu. Ale świetnie nadają się do miksowania miękkich owoców i ugotowanych warzyw.

wytyczne zakupu blendera

Takie blendery bardzo chętnie kupują rodzice niemowlaków. Blendery kielichowe mają większą moc. Przygotujemy więc w nich sorbet bez konieczności wcześniejszego rozmrażania owoców. Nie warto kierować się przy wyborze mocy blendera względami oszczędnościowymi. Na pewno nasze rachunki za energię elektryczną nie spadną, blender będzie musiał po prostu dłużej pracować. Na pewno nie warto zawracać sobie głowy blenderami zasilanymi akumulatorem. Niewiele uda nam się nim zmiksować. 

Obudowa

W sklepach dostępne są blendery z obudową wykonaną ze stali nierdzewnej oraz z obudową z tworzywa sztucznego. Te pierwsze mają wyższą cenę, lepiej prezentują się wizualnie, na pewno też ich obudowa z czasem nie zacznie żółknąć. Jeśli wybierając blender kierujemy się przede wszystkim jego ceną, to jasne jest, że wybieramy ten z obudową z plastiku. Na pewno jednak osobiście trudno byłoby mi zdecydować się na blender z obudową białego koloru. Ta na pewno bardzo szybko zżółknie. Jeśli jednak cena nie grałaby dla mnie roli, to na pewno kupiłabym blender z obudową ze stali. 

Mycie i konserwacja

Na pewno warto postawić na blender, które końcówki lub pojemnik umyjemy w zmywarce. Większość oferowanych dzisiaj blenderów można myć w tych urządzeniach. Dla wielu z nas jest to dodatkowy atut nowoczesnych blenderów.