Jak wybrać najlepszy blender kielichowy?
6

maj

Jak wybrać najlepszy blender kielichowy?

Jednym z podstawowych urządzeń jakie wykorzystywane są w kuchni jest blender kielichowy. Jest niezastąpiony wówczas, gdy przygotowujemy rozmaite potrawy. Z jego pomocą można przyrządzić pyszne zupy krem, przeróżne koktajle oraz smoothie.

Bardzo dużo osób nie jest w stanie wyobrazić sobie przygotowywania sobie potraw bez blendera. Pojawia się pytanie czy warto go kupić i na co zwrócić uwagę, jeśli już podejmiemy decyzję o jego zakupie.

Rozdrabniacz klielichowy określa się mianem miksera lub blendera stojącego. Tworzy go stabilna podstawa, pojemny kielich mający uchwyt oraz nożyk w dnie i pokrywa. Porządnie wykonany blender cechuje się stabilnością oraz bezpieczeństwem użytkowania.

Parametry, które trzeba brać pod uwagę, kupując mikser stojący

Pojemność kielicha: w tym wypadku zasada jest prosta – im jest ona większa, tym lepiej. Pozwoli bowiem na jednorazowe przygotowanie większej porcji. Liczy się to przede wszystkim w tych domach, w których domowników jest więcej, a dania przygotowuje się od razu w większej ilości.

parametry dobrego blendera Jakość wykonania: każdy element, który tworzy blender kielichowy musi przede wszystkim cechować się szczelnością, a także idealnym dopasowaniem. Na wyjątkową uwagę zasługuje wykonanie dzbanka. Obecnie dostępne są modele z dzbankiem plastikowym, szklanym oraz akrylowym. Największą trwałością odznaczają się te wykonane ze szkła hartowanego. Dzbanek plastikowy natomiast nie stłucze się, co jest jego ogromną zaletą.

Stabilna konstrukcja: podstawa może mieć nóżki lub praktyczne przyssawki. Dzięki temu blender podczas pracy nie przesuwa się, a tym samym stabilnie stoi w wybranym przez użytkownika miejscu. 

Moc: tu zasada jest podobna, jak w przypadku pojemności kielicha – im wyższa, tym lepsza, wyższa moc sprawia, że urządzenie będzie mogło dłużej być użytkowane bez żadnych przerw. Słabsze blendery mają moc dochodzącą do 100W. Są to modele, których moc może okazać się zbyt mała. Nie brakuje w sprzedaży modeli, których moc waha się od 400 do 750W. Te najbardziej zaawansowane to natomiast moc dochodząca nawet do 1500W.