Na co zwracać uwagę wybierając sokowirówkę?
20

maj

Na co zwracać uwagę wybierając sokowirówkę?

Osoby, które posiadają w domu sokowirówkę, w większości przypadków są zadowolone z tego zakupu, zapewnia im on bowiem regularny dostęp do soków wykonanych z wykorzystaniem świeżych owoców oraz warzyw.

Jeśli preferujemy soki z owoców cytrusowych i to właśnie one znajdują się w centrum naszego zainteresowania, najlepszym rozwiązaniem okaże się w naszym przypadku stosunkowo niedroga wyciskarka do cytrusów. Jeśli jednak myślimy również o sokach wykonanych z innych owoców oraz warzyw, sokowirówka wydaje się rozwiązaniem nie do zastąpienia. Oczywiście, nie każda sokowirówka może być postrzegana jako rozwiązanie jednakowo przydatne, wiele zależy przy tym od naszych preferencji.

Jeśli marzą nam się soki z twardych warzyw takich, jak marchew i buraki, musimy liczyć się z tym, że mamy do czynienia z wyzwaniem, z którym poradzi sobie jedynie urządzenie o dużej mocy. Jeśli jednak nie przepadamy za sokami warzywnymi, lubimy zaś maliny, truskawki, owoce jagodowe oraz jabłka, zastrzeżenie to nie ma już racji bytu.

sok z sokowirówki

Samo przygotowanie soku z wykorzystaniem sokowirówki nie jest skomplikowane, choć wymaga od nas wsadzenia kawałków owoców oraz warzyw do specjalnego otworu. Sok wpływa na ogół do naczynia ustawianego bezpośrednio pod otworem wylotowym, choć w sprzedaży dostępne są również rozwiązania, dla których charakterystyczne jest to, że pojemnik na sok jest zintegrowany z sokowirówką.

Urządzenie jest też wyposażone w pojemnik, w którym gromadzą się te resztki zużytych owoców i warzyw, które nie weszły w skład soku. Jego pojemność może mieć większe znaczenie niż bylibyśmy skłonni przypuszczać, właśnie ona decyduje bowiem o tym, jak często będziemy musieli opróżniać pojemnik. Zastanawiając się nad czynnikami, których ignorowanie nie byłoby właściwe, powinniśmy mieć na uwadze także większość otworu przeznaczonego do tego, aby umieszczać w nim warzywa oraz owoce. Ciekawym rozwiązaniem jest też zaopatrzenie się w pojemnik na sok z miarką, ułatwi to bowiem jego dozowanie i serwowanie domownikom.