Jakie zalety posiada VITAMIX?
19

maj

Jakie zalety posiada VITAMIX?

Podstawową cechą tego blendera jest moc – 1200 W. Nieco starsze modele, wciąż popularne, posiadają zazwyczaj moc 800 W i nie dorównują Vitamixowi pod względem funkcjonalności.

Szczególną funkcję w tym modelu spełniają odpowiednio przygotowane ostrza oraz mechanizm pozwalający na miksowanie - koktajle, smoothies, zupy, sosy i kremy są idealnie gładkie.

Spora jest także pojemność kielicha – 2 litry, bez problemu można przygotować posiłek dla całej rodziny. Dania pyszne, pełnowartościowe i zdrowe – czy można chcieć czegoś więcej?

Obsługa

Podczas blendowania można dokładać dowolne składniki – umożliwia to zdejmowana pokrywa blendera. Warto dodać, że w skład zestawu wchodzi również specjalny popychacz, który znacznie ułatwia pracę, zwłaszcza podczas blendowania warzyw i owoców w dużych ilościach. Popychacz jest bezpieczny, nie haczy o ostrza i bez obawy można używać go podczas miksowania.

Niepodważalną zaletą Vitamixu jest łatwa obsługa, łatwy montaż i solidne wykonanie. Problemu nie stanowi także czyszczenie – wystarczy wlać do kielicha wodę z płynem, włączyć i chwilę miksować.

Wyposażenie

Zestaw zawiera również instrukcję obsługi w języku polskim, książkę z ciekawymi przepisami, co prawda tylko w języku angielskim, a także płytę CD z przepisami i poradami technicznymi. Osobna książka dotyczy kielicha Dr Blade.

Robot kuchenny

Godny uwagi jest także design, którym odznacza się Vitamix, blender przywołuje na myśl popularne w latach 60-tych ubiegłego stulecia amerykańskie roboty kuchenne, dlatego też urządzenie to można potraktować jako efektowną ozdobę kuchni. Blender dostępny jest w czterech kolorach, dzięki czemu można dopasować go do każdego wystroju kuchni.

Jakość

Vitamix to urządzenie produkcji amerykańskiej, a co ważniejsze, 70% surowców pochodzi właśnie ze Stanów Zjednoczonych, nie musimy się obawiać o jego jakość ani o to, że jest to produkt chińskiej jakości i trwałości.

Wysoką jakość urządzenia może potwierdzić fakt, że blender posiada gwarancję na 7 lat. Zaletą blendera jest także to, że umożliwia on siekanie, blendowanie, miksowanie, ubijanie, mielenie, podgrzewanie, kruszenie lodu, mielenie warzyw i owoców itp. Jeśli dodatkowo uzupełnimy zestaw kielichem Dry Blade, będziemy mogli mielić każde ziarno, a nawet zagnieść ciasto.

Reasumując, za pomocą Witamixu możmy wykonać następujące czynności:

- przygotować koktajle, także z lodem;

- zmielić lód;

- przygotować i podgrzać zupę-krem;

- przygotować domowe mleko roślinne, kremy, pasty, masło z orzechów i pestek;

- posiekać warzywa;

- zmielić ziarno na mąkę i zagnieść ciasto.