Nietypowe wyposażenie sokowirówek - przegląd
11

maj

Nietypowe wyposażenie sokowirówek - przegląd

Sokowirówki w coraz mniejszym stopniu przypominają rozwiązania, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Wyposażone są w coraz większy arsenał dodatkowych akcesoriów, dla nikogo zaskoczeniem nie jest już więc obecność specjalnego kubka wykorzystywanego do przygotowywania koktajli, filtrów przeznaczonych do miksowania różnych produktów, a nawet otworu o powiększonym rozmiarze ułatwiającego miksowanie owoców o dużym rozmiarze.

W dużej mierze jest to odpowiedź producentów na sytuację, z którą mamy obecnie do czynienia na rynku, wybór jest bowiem na tyle duży, że spełnienie oczekiwań klientów wymaga zmodyfikowania oferty i wyróżnienia się na tle innych firm. Coraz więcej modeli sokowirówek można rozbudowywać poprzez rozbudowanie lub zdjęcie z nich jednej częściej po to, aby wymienić ją na inną. Kubek miksujący nie jest przy tym wyłącznie elementem ozdobnym, trudno go bowiem nie docenić, gdy chcemy przyrządzić koktajl, sos, deser, a nawet zupkę dla małego dziecka.

opcja kruszenia lodu w sokowirówce Warto skorzystać również z możliwości, jakie oferuje nam malakser. Pozwala nam on na posiekanie owoców i warzyw w taki sposób, że przygotowanie sałatek i surówek z ich udziałem przestanie być dla nas problemem. Innym ciekawym dodatkiem jest młynek, który zmieli nie tylko kawę, ale również ziarno słonecznika i orzechy. Od niedawna na wyposażeniu sokowirówki znajduje się również kruszarka do lodu.

Przyda się nam ona zwłaszcza w lecie, gdy zależy nam na obniżonej temperaturze przygotowywanych soków oraz koktajli. Innym ciekawym mechanizmem jest ten, który sprawia, że uzyskanie soku jest możliwe nie tylko wtedy, gdy dysponujemy owocami, ale i w sytuacji, w której planujemy dodać do niego pestki, zioła oraz warzywa. Innym ciekawym rozwiązaniem są sokowirówki z dużymi otworami. Do niedawna kupując urządzenie tego typu należało liczyć się z tym, że zarówno owoce, jak i warzywa będą musiały być krojone przez nas na drobne kawałki. Dziś nie ma już takiej konieczności, dzięki czemu czas niezbędny do przygotowania soku jest znacznie krótszy.