Kupujemy blender – jak go wybrać?
2

maj

Kupujemy blender – jak go wybrać?

Urządzeniem, które coraz częściej spotykamy w naszych kuchniach z pewnością jest blender. To urządzenie świetnie nadaje się do przygotowywania przecieranych zup dla maluchów, ale też do przygotowania musu czy zupy o kremowej konsystencji.

Jak jednak wybrać blender, który posłuży nam przez długie lata, który nas nie zawiedzie? Na jakie parametry technicznego tego urządzenia koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Moc silnika Dobieramy ją przede wszystkim do produktów, które planujemy miksować. Jeśli blender kupujemy przede wszystkim z myślą o przygotowaniu w nim zupy dla niemowlaka, to nie potrzebujemy urządzenia o dużej mocy. Taki, który ma moc od 300 do 450 W.

Przetrzemy w nim zupkę dla malucha, zmiksujemy miękkie owoce na deser dla malucha. Jeśli jednak planujemy w blenderze siekać warzywa, rozdrobnić mrożone owoce na sorbet czy rozkruszyć w nich lód, to blender o takiej małej mocy nie będzie w stanie sobie z tym poradzić. Jego silnik bardzo szybko się przegrzeje, może się nawet spalić. Do kruszenia lodu czy rozdrabniania surowych warzyw znacznie lepsze są blendery, których silnik ma moc przynajmniej 600 W, a jeszcze lepiej jeśli ma 700 W.

moc blendera Pamiętajmy, że blendery z silnikiem większej mocy są droższe od tych słabszych. Ale z kolei te słabsze mogą pracować ciszej od tych z silnikiem 600, czy 700 W. Zalety blendera z silnikiem bezszczotkowym Nowością wśród blenderów jest Greenis FGR-8800. Zastosowano w nim innowacyjny silnik bezszczotkowy. Nad zmianą faz na jego uzwojeniu czuwa układ kontroli oparty na układach elektronicznych. W silniku tym nie ma już potrzeby stosowania komutatora i szczotek, tak jak to miało miejsce w tradycyjnych silnikach.

Dzięki temu silnik, a wraz z nim cały blender sprawują się wyjątkowo dobrze. Tego typu silnik jest bardziej wydajny, jego moment obrotowy także jest wyższy niż w silniku szczotkowym. Do tego ma jeszcze jedną, dla wielu osób niezwykle istotną zaletę: pracuje zdecydowanie ciszej niż silnik szczotkowy. Zastosowanie silnika bezszczotkowego pozwoliło wyeliminować wiele zagrożeń.