Sokowirówka vs Wyciskarka
16

maj

Sokowirówka vs Wyciskarka

Bez wątpienia, samodzielne wyciskanie soków w domowym zaciszu jest trendem ostatnich miesięcy. W odpowiedzi na to rosnące zainteresowanie, w sklepach znaleźć można ogromną ilość narzędzi, które umożliwiają nam pozyskiwanie tych życiodajnych napojów, jakimi są świeżo wyciskane soki.

Zasadniczo, wyróżnia się klasyczne sokowirówki, wyciskarki do soku oraz wyciskarki do cytrusów. Niezmiennie od dekad, największym zainteresowaniem ze strony użytkowników cieszą się klasyczne sokowirówki. Jak się jednak okazuje - bezpodstawnie.

Co prawda, w krótkim czasie jesteśmy w stanie otrzymać sporo klarownego napoju, jednakże jest to tylko klarowny napój - gaszący pragnienie, nie sok. Klarowna ciecz, za sprawą temperatury jaką wytwarza mechanizm sokowirówki jest bowiem pozbawiona wszelkich wartości odżywczych. To nadal nie koniec wad klasycznej sokowirówki. Jak okazuje się w praktyce, jest to urządzenie proste w obsłudze, ale trudne w czyszczeniu, ponieważ za każdym razem po użyciu sokowirówki trzeba rozkręcić ją na pojedyncze elementy i umyć je.

sok z wyciskarki Alternatywę dla nieco przestarzałych sokowirówek stanowią wyciskarki do owoców. W porównaniu do innych tego typu urządzeń, nie posiadają one właściwie żadnych wad. Jedyną słabą stroną stroną wolnoobrotowych wyciskarek może być cena, gdyż koszt takiego urządzenia waha się od kilkuset do nawet tysiąca złotych. Warto traktować taki zakup nie w kategoriach wydatku, a inwestycji we własne zdrowie i lepsze samopoczucie. Otrzymany za pośrednictwem wyciskarki sok jest pełnowartościowym produktem, mającym dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu, wolnoobrotowemu mechanizmowi wyciskania owoców. Za sprawą tego, sok jest pełen enzymów, witamin oraz minerałów. Wolnoobrotowy mechanizm, pozwala na tworzenie własnych kompozycji smakowych soku. Solidne ślimaki w które są wyposażone tego typu urządzenia, pozwalają wycisnąć sok nawet z najmniejszego oraz najtwardszego surowca. Takiej opcji nie posiadało wcześniej żadne inne urządzenie!